551
651253

GALLERIMATTA. Rölakan. 457,5 x 67 cm. Sverige 1920-30-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Rödmelerad botten med gula, bruna och benvita stråk. Ljusgråmelerad bård med stiliserade växtmotiv.

Något slitage och smutsig, fläckar, smärre skador och lagningar.