558
685388

MATTA. "Nyponblomman". Rölakan. 297 x 202,5 cm. Signerad AB MMF

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 740 - 1 940 EUR
2 000 - 2 220 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1932. Tillverkad efter 1941.

Något slitage, smutsig, fläckar. En lång- och en kortsida med skador och hål, en kortsida med smärre skador, skadade fransar, många saknas.