Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
569
644745

MATTA. "Timglas". Rölakan. 203 x 137 cm. Signerad SB

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
975 - 1 170 EUR
1 130 - 1 360 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

(Sigvard Bernadotte.). Tillverkad på Nils Nessims Textilateljéer, 1940-1950-tal.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar. Kortsidorna med smärre skador, ställvis skadade fransar, några saknas.