Arne Jones E1299
573
648434

MATTA. "Schackrutan blå". Rölakan. 149,5 x 91 cm. Signerad AB MMF BN

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson). Komponerad 1950.

Något slitage, smutsig, fläckar. Ett hörn något skadat, ställvis skadade fransar, flera saknas.