574
663950

MATTA. "Pilevall". Rölakan. 257,5 x 171,5 cm. Signerad KLH ID

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 740 - 2 620 EUR
1 830 - 2 740 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

(Kristianstad Läns Hemslöjd, Ingrid Dessau). Sverige omkring 1950.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar. Kortsidorna möjligen med senare avslutningar.