577
710231

MATTA. Rölakan. 299,5 x 210,5 cm. Signerad KLH KB

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 740 - 2 620 EUR
1 830 - 2 740 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Sverige omkring 1900-talets mitt. Rödmelerad botten med ett rutmönster i benvitt, ljus- och mörkgrått.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar. En långsida och kortsidorna något skadade, fransar saknas.