596
700569

MATTA. Rölakan. 499,5 x 293 cm. Sverige 1900-talets andra hälft.

Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
3 970 - 4 410 EUR
4 140 - 4 600 USD
Klubbat pris

Ljust blåmelerad botten. Ramverk av stora stiliserande blommor i benvitt och olika blå nyanser.

Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar. En långsida med lagningar, senare kortsidor.