Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
596
700569

MATTA. Rölakan. 499,5 x 293 cm. Sverige 1900-talets andra hälft.

Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
4 390 - 4 870 EUR
5 100 - 5 660 USD
Klubbat pris

Ljust blåmelerad botten. Ramverk av stora stiliserande blommor i benvitt och olika blå nyanser.

Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar. En långsida med lagningar, senare kortsidor.