Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
597
700542

MATTA. "Lister". Rölakan. 449,5 x 286,5 cm. Signerad V

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 900 - 4 870 EUR
4 530 - 5 660 USD
Klubbat pris

(Erik Lundberg, Vävaregården, Eringsboda). 1900-talets andra hälft.

Något smutsig, smärre fläckar. Senare fransar.

Signaturen V är inspirerad av ett tallgrenar utanför ateljén.