Arne Jones E1299
151
676394

Viola Gråsten

(Finland, 1910-1994)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Viola Gråsten
(Finland, 1910-1994)

MATTA. "Ormbunke". Rya. 159 x 116 cm. Viola Gråsten för NK Textilkammare.

Sverige 1940-60-tal. Baksidan med påsydd etikett.

Något slitage och smutsig, fläckar. Fransarna med något slitage.

Tilläggslista

Ingen följerätt.