152
700548

Viola Gråsten

(Finland, 1910-1994)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
556 - 741 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Viola Gråsten
(Finland, 1910-1994)

MATTA. "Midsommar". Rya. 159 x 125 cm. Viola Gråsten, NK Textilkammare.

Sverige 1940-60-tal. Baksidan med påsydd etikett.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar. Ställvis skadade fransar.

Tilläggslista

Ingen följerätt.