213
723151

David Drebin

(Kanada, Född 1970)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
6 980 - 8 720 EUR
7 300 - 9 120 USD
Klubbat pris
95 000 SEK

David Drebin
(Kanada, Född 1970)

"Dreams of Central park", 2006

Signerad David Drebin på certifikat a tergo. C-print monterat på aluminium, bildyta 49 x 120,5 cm. Upplaga 6/15.

Proveniens

Camera Work, Berlin.

David Drebin, "Beautiful Disasters", 2012, avbildad uppslag sid 52 och 53.