Madeleine Pyk – en samling F769
1138
721349

Fransk skola 1700-tal

(Frankrike)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
950 - 1 140 EUR
1 090 - 1 310 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Fransk skola 1700-tal
(Frankrike)

Flickansikte, studie

Krita 9,5 x 8 cm. Rikt snidad och förgylld ram i régance.

Proveniens

Tidigare i Carl Ulrik Palms samling (1864-1954).