1141
721369

Pierre-Alexandre Wille, tillskriven

(Frankrike, 1748-1821)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 350 - 1 620 EUR
1 420 - 1 710 USD
Klubbat pris

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Frankrike, 1748-1821)

PIERRE-ALEXANDRE WILLE, Tillskriven, rödkrita, ej signerad.

Landskap med byggnad. 29 x 43 cm. Rikt skuren Régenceram.

Ej examinerad ur ram. Veck, fläckar, skador.

Proveniens

Tidigare i Carl Ulrik Palms samling (1864-1954).