1156
690766

BYRÅ. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
6 620 - 8 830 EUR
6 910 - 9 210 USD
Klubbat pris
140 000 SEK

Fanerad med jakaranda, rosenträ och lönn. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor. Skivan märkt undertill med rödkrita "Metzmacher". Längd 104, bredd 56, höjd 85 cm. Nyckel medöljer.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

367. Dick Bengtsson, "Stockhus".
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
Budhistorik
340 000

ditt bud
330 000

ditt bud
320 000

ditt bud
Aktuellt bud:
340 000 SEK