1162
716205

VITRINSKÅP. Tyskland, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 360 - 6 540 EUR
4 560 - 6 840 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Fanerat med valnöt i rutor. Snidad förgylld och bronserad dekor. Dörr framför hyllor. Nedtill fällbar klaff framför fyra fack, samt tre lådor. Längd 114, bredd 63, höjd 232 cm. Nyckel medföljer.

Renoverat, kompletterat, ställvis maskstunget.