1161
667261

SKÅP. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 190 - 2 630 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerat med valnöt. Beslag av förgylld mässing. Uppsvängt krön. Hyllor och tre små lådor bakom dörrpar. Nedtill fyra lådor. Längd 155, bredd 57,5, höjd 220 cm. Nycklar medföljer.

Senare ben.