1160
690762

SKÅP. Sverige, 1700-talets mitt. Rokoko.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 820 - 5 730 EUR
4 340 - 6 510 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Fanerat med alrot och alm. Beslag av förgylld mässing. Bakom dörrpar skedhylla, hyllplan, och två mindre lådor med fackindelning. Underdel med fyra lådor. Höjd 228, bredd 60, längd 156 cm.