1187
690846

KONSOLBORD. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Förgyllt och bronserat. Skiva av grå kalksten. Snidad dekor av äggstav, spiralband och pärlstav. Svängt fotkryss med urna. Längd 91, bredd 44, höjd 80 cm.