Arne Jones E1299
1188
709687

KONSOLBORD. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 900 - 2 850 EUR
2 170 - 3 260 USD
Klubbat pris
50 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllt och bronserat. Skiva av grå kalksten. Sarg med bladdekor. Fyra kannelerade kopplade ben med urna. Längd 81, bredd 42, höjd 82 cm.