1223
695352

SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 330 - 1 780 EUR
1 400 - 1 870 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Dekor med akantusblad, rocailler samt blommor. Delvis genombrutet krön. Höjd 105, bredd 45 cm. Fasetterat glas.

Anlupet glas.