1245
693710

AMPEL, för fyra ljus, sengustaviansk, 1800-talets början.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Stomme av förgylld mässing behängd med prismor. Blå glasskål. Dekor av lejonmaskaroner. Höjd 94, diam 45 cm.

Skålen skadad.