1244
700386

LJUSKRONA, för sex ljus, Tyskland, 1800-talets första hälft, Karl Friedrich Schinkels art.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Förgyllt och bronserat trä och metall. Höjd 90, diam 80 cm.

Skador, prismor saknas ställvis.