1249
726783

KANDELABRAR, för fyra ljus, ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 090 - 3 530 EUR
3 220 - 3 680 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Stående bevingade kvinnofigurer uppbärande ljusarmar. Höjd 66 cm.

Ställvis sliten förgyllning. Igensatta hål efter elektrifiering.