1266
700565

LAMPFÖTTER, ett par, Frankrike, 1800-tal.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 420 - 1 710 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons. Trepassformad sockel med tassfötter. Dekor med akantusblad och blomsterkrans. Höjd ekl. elmontering 42 cm. Höjd inkl. skärm 67 cm.