1281
724038

BORDSUR, Barock, 1600-talets andra hälft.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Förgylld koppar. Graverad bladdekor. 12x12, höjd 9 cm. I läderklätt originaletui. Nyckel medföljer.

Skador, delar saknas, förgyllningen ställvis sliten.