1289
726779

BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets första hälft, Senempire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Förgylld brons. Vitemaljerad sifferring märkt "SIRONVAL A PARIS" (urmakare i Paris nämnd på olika adresser från 1820 t.o.m. 1850-tal. Urhus i form av biblioteksinredning med krönande byst av Rousseau. Höjd 37, längd 16 cm. Pendel och nyckel medföljer.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

306. Marie-Louise Ekman, Utan titel.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
Fair warning
Fair warning
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
Aktuellt bud:
20 000 SEK