1292
681501

BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Krigare med familj vid urhus, basen med palatsscen i relief. Längd 36, höjd 51 cm. Märkt A2051. Pendel och nyckel medföljer.

Proveniens

Prins Carl Bernadotte (1911-2003).