1297
733982

PARFYMBRÄNNARE, ett par, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 530 - 5 300 EUR
3 680 - 5 530 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Förgylld och mörkpatinerad brons, samt vit marmor. Genombrutna lock och kanter. Handtag i form av hundar. Tassformade fötter. Höjd 34,5 cm.