1301
726799

TAZZA. Frankrike, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
935 - 1 120 USD
Klubbat pris
11 100 SEK
TAZZA. Frankrike, 1800-tal.

Förgylld och patinerad brons och röd marmor. Tresidig fot med delfiner. Hänklar i form av ormar. Skålens botten med spegelglas. Längd inkl hänklar 37, höjd 29 cm.

Marmorfoten lagad.