1305
678467

SMÖRASK MED LOCK, Älvdalen, 1800-talets första hälft, Empire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Röd rännåsporfyr. Rund fasetterad form. Lockknopp av förgylld mässing. Diameter 12 cm.