179
734607

PELARMATTA, FRAGMENT. Inramad. Semiantik Kina. 123 x 66 cm (med ram 151 x 87,5 cm).

Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
1 410 - 1 590 EUR
1 470 - 1 660 USD
Klubbat pris

Ljust terrakottafärgad botten med polykrom fragmentarisk drake bland moln jagande den brinnande pärlan.

Avkortad. Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar, lagningar. Ej examinerad ur ram.