399
709973

TEDOSA, otydliga stämplar, Hamburg 1700-talets andra hälft.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris

Balusterformad, med dekor av svängda knäckar. Undertill gravyr: Dorothea Andressen 1757. Höjd 14 cm, vikt 185 gram.

Små obetydliga bucklor, bruksslitage.