446
675879

SKED med kronknopp, icke identifierat bomärke, Skandinavien 1500-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
11 400 SEK

Delvis svag förgyllning, kort skaft, i bladet graverat gravyr. Vikt 41,5 gram.