782
708188

ÅKDYNA. Rölakan. 49,5 x 92,5 cm. Skåne, Österlen 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Grönmelerad botten med polykroma blom- och hjärtformade mönster. Kortsidorna med bård. Hörntofsar. Originalbakstycke.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar och malskador.

Tilläggslista

Österlen

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

393A. Stephen Mueller, "I am the night, won´t stay long".
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK