791
715426

VÄVD TAPET, gobelängteknik, Julius Ceasar med entourage, ca 303,5 x 300 cm, Flandern 1600-tal.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris

Stort polykromt mönster av Julius Ceasar med uppvaktning och hund. Upp- och nedtill kartuscher och festoner.

Något slitage, smutsig, fläckar, revor, lagningar, ställvis påmålad, bemålade kompletteringar. Bård saknas.