795
734762

VÄVD TAPET. Gobelängteknik. Verdure. 190 x 235 cm. Flandern omkring 1700.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Polykromt landskap med fåglar, träd och blommor vid sjö. I fonden slott. Ull och silke.

Avkortad. Något slitage, obetydligt smutsig, smärre fläckar och skador, lagningar, bristningar. Senare lisière.