796
711790

VÄVD TAPET. Gobelängteknik. Verdure. 275 x 231 cm. Flandern omkring 1700.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Polykromt landskap med fåglar, träd och blommor vid vattendrag. I fonden fästning. Bård med stor blomranka.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar, kompletteringar, lagningar, smärre skador och bristningar.