797
681503

KUDDAR, 1 par, Gobelängteknik, Ca 40 x 38,5 cm vardera, Aubusson, Frankrike, 1800-tal, Kunglig proveniens.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris

Polykrom dekor av blombukett. Bordyr. Senare kantband och bakstycke.

Obetydligt slitage, smärre fläckar och skador.

Proveniens

Prins Carl Bernadotte (1911-2003).