807
682059

MATTA. Antik Heris. 389,5 x 290 cm.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Terrakottarödmelerad botten med stor polykrom medaljong, benvita hörnornament, polykroma blom- och palmettrankor. Terrakottarödmelerad huvudbård med blom-, granatäppel-, palmett- och arabeskrankor.

Något ställvis hårt slitage, något smutsig, fläckar, trampveck. Långsidorna med obetydliga skador, skadade kortsidor.