808
733936

MATTA. Antik Heris. 366,5 x 293 cm.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Terrakottarödmelerad spegel med stor polykrom medaljong och hörnornament. Mörkblå huvudbård med stor stiliserad blomranka.

Något ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, fläckar, lagningar. Kortsidorna saknar några knutrader.