808A
535790

MATTA. Semiantik Isfahan möjligen. 278,5 x 203 cm.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Benvit botten med stort polykromt blommande träd, hjortar och fåglar. Mörkblå huvudbård med molnband, palmett- och blomranka.

Ställvis något slitage, fläckar, missfärgningar, litet hål. Sidorna med trampveck och smärre skador, en kortsida med reva.