816
395120

MATTA. Antik/Semiantik Keshan s.k. Motachem. 219,5 x 134,5 cm.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 770 - 2 650 EUR
1 840 - 2 760 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Benvit botten med polykromt mönster av medaljong, vaser, blommande grenar och arabeskslinga. Smal benvit huvudbård med palmetter och blommor.

Något ställvis hårdare slitage, smutsig, fläckar varav flera sköra, smärre trampveck och lagningar. Sidorna med trampveck och smärre skador.