827
729633

MATTA. Antik Mahal, s.k. Ziegler. 505,5 x 424 cm.

Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
17 700 - 22 100 EUR
18 400 - 23 000 USD
Klubbat pris

Röd botten med stora polykroma palmetter, blommor och blad. Bred mörkblå huvudbård med stor blomranka.

Något ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar, obetydliga lagningar. Långsidorna med obetydliga trampveck.