828
395121

MATTA. Semiantik Malajir. 198 x 132 cm.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Benvit spegel med stor polykrom medaljong och hörnornament med stiliserande blommor. Röd huvudbård med blom-, palmette-, arabesk och granatäppelrankor.

Obetydligt ställvis något slitage, smutsig, fläckar, obetydliga malskador. Baksidan med smärre fällningar, sidorna med smärre trampveck, en kortsida något avkortad.