828
395121

MATTA. Semiantik Malajir. 198 x 132 cm.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Benvit spegel med stor polykrom medaljong och hörnornament med stiliserande blommor. Röd huvudbård med blom-, palmette-, arabesk och granatäppelrankor.

Obetydligt ställvis något slitage, smutsig, fläckar, obetydliga malskador. Baksidan med smärre fällningar, sidorna med smärre trampveck, en kortsida något avkortad.