833
725717

BRODERI. Antikt Rascht Broderi. Persien (Iran). 107 x 123 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Röd botten med rika polykroma broderier och applikationer av blomvas och blomslingor. Ljusblå huvudbård blommönster. Fodrad.

Ställvis slitage, något smutsigt, smärre fläckar och skador.