834
729612

MATTA. Antik Sarouk. 349 x 258 cm.

Utropspris
55 000 - 60 000 SEK
4 850 - 5 300 EUR
5 060 - 5 530 USD
Klubbat pris

Benvit botten med stor polykrom medaljong, stiliserade blomslingor och hörnornament. Bred mörkblå huvudbård med stor palmett- och blomranka.

Något ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, fläckar, smärre lagningar och fällningar. Baksidan med malskador, en kortsida saknar några knutrader.