836
732586

MATTA. Antik Senneh Kelim. 248 x 161 cm.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Mörkblå botten med stort polykromt heratimönster. Smal benvit huvudbård med blomranka.

Ställvis något slitage, smärre fläckar, skador och lagningar.