837
723920

MATTA. Antik Shasavan Kelim. 317 x 148 cm.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris

Polykromt randmönster med stora medaljonger och stiliserade blommönster. Trappstegsformad sicksackbård.

Något slitage och smutsig, fläckar, obetydliga skador, lagning. Sidorna med smärre skador.