840
734090

MATTA. Semiantik Teheran. 211,5 x 142,5 cm.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Benvit botten med stor polykrom vas, fåglar, hjortar, träd och blå nisch. Blå huvudbård med lejon, vargar, hjortar, fåglar och palmettranka.

Obetydligt slitage, smärre fläckar. Lågsidorna med trampveck och obetydliga skador, kortsidorna saknar ett par knutrader.